Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

wsparcie dla Sióstr św. Józefa na Ukrainie

Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa pełni posługę na dziesięciu placówkach na terenie Ukrainy (Kijów, Lwów, Stryj, Tarnopol, Starokonstantynów, Lubar, Szepietówka).

Fudnacja Niebolandia z Domem Zakonnym Sióstr Świętego Józefa w Kluczborku organizuje akcję Remont klasztoru.

Klasztor św. Anny w Kluczborku powstał w 1903 roku. Od 1946 żyją w nim, modlą się i posługują siostry św. Józefa. Dom służy nie tylko siostrom ale i tym, którzy mają w nim swoje spotkania, tj. grupom parafialnym, członkom Modlitewnej Grupy Świętego Józefa oraz młodzieży. W domu przebywa kilkanaście starszych sióstr, w tym kilka wymagających całodobowej opieki. Budynek ten ma przeciekający dach i wymaga osuszenia. Remontu również wymagają pokoje, które będą udostępniane dla osób, które chcą pobyć w ciszy, pomodlić się i posłuchać Boga. Koszty potrzebnych prac przerastają nasze możliwości, dlatego prosimy o pomoc. Wpłat z dopiskiem "Darowizna na remont klasztoru" można dokonać na jedno z dwóch rachunków bankowych:

  • Dom Sióstr św. Józefa, 46-200 Kluczbork, ul. Klasztorna 3, nr konta: 32 1240 1662 1111 0000 2657 2725.
  • Niebolandia Fundacja Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa, 50-318 Wrocław, ul. B. Prusa 28/II/B, KRS: 0000497996, nr konta: 56 1020 5226 0000 6302 0467 4323

Wszystkich darczyńców ogarniamy modlitwą.

https://pomagam.pl/jozefitki

Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=e8Isq91aD5c

https://opole.gosc.pl/doc/6420202.Potrzebny-remont-dachu

Zakończył się PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH I PIOSENKI O ŚWIĘTYM JÓZEFIE.
Przegląd został ogłoszony w lutym przez Przełożoną Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa i został zorganizowany we współpracy z Fundacją Niebolandia.

W przeglądzie wzięli udział wychowankowie placówek prowadzonych przez Prowincję Wrocławską Zgromadzenia Sióstr św. Józefa:

1. Przedszkole we Wrocławiu
2. Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Wierzbicach
3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Polanicy Zdrój
4. Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Częstochowie
5. Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie
6. Świetlica Socjoterapeutyczna w Bolkowie

W związku z tym, że tegoroczny przegląd odbywał się w przestrzeni medialnej, każda placówka miała za zadanie przesłać przygotowany materiał w formie filmiku do 1 maja. Następnie całość przeglądu można było oglądać na stronie Fundacji NIEBOLANDIA oraz kanale You Tube. Wszyscy występujący zostali  odpowiednio nagrodzeni: otrzymują dyplom za udział w przeglądzie oraz nagrodę rzeczową. Dodatkowo od 10 do 16 maja zostało uruchomione głosowanie na wyróżnienie publiczności.

W sumie oddano 5806 głosów. Z tego najwięcej - 1789 zdobył Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Wierzbicach. Zatem nagrodę publiczności - wyróżnienie otrzymuje placówka w Wierzbicach – GRATULUJEMY dzieciom oraz nauczycielom i tym, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego dzieła. Kanał na You Tube w tym czasie został wyświetlony 6624 razy, tu również najwięcej razy, bo aż 2679 wyświetleń miała placówka w Wierzbicach.

Zwycięski film                          

 Więcej na temat "Przeglądu..." 

Serdeczne podziękowania dla tych, którzy pomogli w ufundowaniu  nagród. Dziękujemy za nagrody rzeczowe oraz wszystkie wpłaty na konto z przeznaczeniem na ten cel.

Dziękujemy, że byliście z nami!!!

Fundacja przeprowadza akcję wyposaż przedszkole. Obecnie dobiegają końca prace remontowe w budynku Przedszkola Sióstr Świetego Józefa. Do nowych sal będą potrzebne meble, zabawki i inne przybory dla dzieci. Wspomóż nas!

dscn5010

Fundacja Niebolandia współorganizuje Przegląd Małych Form Teatralnych i piosenki o św. Józefie.
Przegląd został ogłoszony przez Przełożoną Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa.
Już wkrótce zamieścimy występy wychowanków placówek prowadzonych przez Zgromadzenie.

Możesz zostać fundatorem nagród. CHCĘ POMÓC